Czy wiesz w jakiej kondycji zdrowotnej jest Twój organizm? Jaki jest poziom tkanki tłuszczowej w organizmie? Ile posiadasz masy mięśniowej? Czy poziom nawodnienia organizmu jest prawidłowy? Jaki wiek metaboliczny ma Twój organizm? Większość z nas nawet się nad tym nie zastanawia, kończy jedynie na kontroli wagi ciała. Dla własnego zdrowia warto jednak regularnie bliżej przyjrzeć się dokładnym wynikom. Dlatego zapraszam na bezpłatną konsultacje z analizę składu ciała metodą BIA.
Podczas bezpłatnej wizyty nie tylko zostanie przeprowadzone szczegółowe badanie składu ciała ale również dokładnie omówimy problem z jakim się zmagasz, jakie błędy popełniasz i co należy zmienić w sposobie odżywiania. Otrzymasz wstępne zalecenia żywieniowe oraz dowiesz się w jaki sposób mogę pomóc Ci osiągnąć wyznaczony cel.
Konsultacja jest całkowicie darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Promocja ograniczona czasowo, nie zwlekaj, zadzwoń i umów się na wizyt już dziś.
W czasie badania mierzona jest:
Tkanka tłuszczowa:
Tkanka tłuszczowa jest w ciele niezbędna do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała, pełni funkcję ochronną dla narządów wewnętrznych oraz jest istotna dla amortyzacji stawów. W przypadku gdy dostarczasz do swojego organizmu nadmierną ilość kalorii, czyli więcej niż Twój organizm jest w stanie wykorzystać, przechowywana ona zostaje w komórkach tłuszczowych. Jeśli nie zostanie wykorzystana w późniejszym czasie, tworzy nadmiar tkanki tłuszczowej. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej jest szkodliwa dla poziomu Twojego zdrowia. Redukcja nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania między innymi na choroby serca, problemy z ciśnieniem, cukrzycę typu II oraz w niektórych przypadkach również raka.
Tkanka tłuszczowa trzewna (wisceralna):
Nawet w przypadku gdy masa Twojego ciała oraz procentowa zawartość tkanki tłuszczowej są na stałym poziomie, na przestrzeni lat zmienia się rozkład tkanki tłuszczowej i bardziej prawdopodobnym jest, że zacznie się ona lokować w obszarze brzusznym. Zapewnienie zdrowego poziomu tkanki tłuszczowej trzewnej (wisceralnej) zmniejszy ryzyko oraz może opóźnić występowanie niektórych chorób: nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca typu II.
Tkanka mięśniowa:
Masa mięśniowa zawiera masę mięśni szkieletowych, mięśni gładkich oraz zawartą w nich wodę. Mięśnie działają jak silnik, w procesie spalania energii. Wraz ze wzrostem masy mięśniowej, wzrasta ilość spalanych kalorii (energii), a co za tym idzie wzrasta również BMR (podstawowa przemiana materii), co wpływa korzystnie na przyspieszenie procesu zmniejszania zawartości tkanki tłuszczowej w naszym ciele i umożliwia jej szybszą utratę w zdrowy sposób. Jeśli wysiłek fizyczny jest intensywny, wzrasta masa mięśniowa co może również prowadzić do wzrostu masy całego ciała.
Poziom nawodnienia organizmu:
Odpowiedni poziom nawodnienia jest podstawowym elementem zachowania zdrowia. Ponad połowa ciała człowieka składa się z wody. Odpowiada za regulację temperatury całego ciała oraz wykorzystywana jest w procesie oczyszczania organizmu. Utrata wody z ciała jest procesem ciągłym – poprzez pot, oddychanie, oddawanie moczu dlatego tak istotnym jest by zapewnić sobie zdrowy poziom nawodnienia organizmu regularnie go nawadniając. Ilość płynów w ciele zależna jest od warunków klimatycznych i poziomu aktywności indywidualnej jednostki – zmienia się na przestrzeni całego dnia. Odpowiedni poziom nawodnienia wpływa pozytywnie na poprawę koncentracji, osiąganie wyników sportowych oraz ogólne samopoczucie.
Masa kości:
Struktury kości w krótkim okresie czasu nie ulegają zmianom, jednak jest istotne, by rozwinąć i utrzymać zdrowe kości za pomocą zbalansowanej diety bogatej w wapń. Należy śledzić zmiany zmineralizowanej masy kostnej na przestrzeni czasu, by mieć możliwość zaobserwowania zmian lub nieprawidłowości.
BMI:
BMI jest specjalnym wskaźnikiem, który pozwala określić prawidłową masę ciała. Aby uzyskać informacje na temat danego wskaźnika MBI dla danej osoby, należy podać jej wagę ciała oraz wzrost. To pozwala oszacować, czy waga jest prawidłowa. Oznaczanie wskaźnika masy ciała ma znaczenie w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, np. cukrzycą, chorobą niedokrwienną serca, miażdżycą. Podwyższona wartość BMI związana jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia takich chorób.
Wiek metaboliczny:
Obliczany na podstawie porównania BMR do BMR poszczególnych grup wiekowych. Jeżeli twój wiek metaboliczny jest wyższy niż twój prawdziwy wiek, to znaczy, że powinieneś polepszyć swoją podstawową przemianę materii. Zwiększona ilość ćwiczeń pozwoli ci na zbudowanie tkanki mięśniowej, która pomoże w polepszeniu wieku metabolicznego.
Przeciwwskazania do badań:
– Ciąża
– Epilepsja
– Rozrusznik serca
Zapraszam na bezpłatną konsultację
Tel. 795 319 950
E-mail: kontakt@strus-dietetyk.pl